fbpx

מה תוכלו למצוא אצלנו?

בית

איינגר יוגה

שיטתו של ב.ק.ס. איינגאר היא הנפוצה ואולי גם המפורסמת ביותר במערב. איינגאר התבסס על אשטנגה ויניאסה יוגה שלמד מפי קרישנמצ'ריה, ושאף להפוך אותה לזמינה ולנגישה יותר. הוא החליף את הרצף המסורתי בלימוד מדויק של מיקום הגוף בכל תנוחה, ויצירת רצפים ייחודיים, המשתנים משיעור לשיעור ובנויים סביב רעיון מסוים. באמצעות הרצף, ההשפעות של כל תנוחה ותנוחה מצטברות יחד לכדי חוויה עמוקה של שקט ואיזון, ומובילות לאיחוד בין הגוף, הנפש והרוח, לבריאות ולרווחה. כוחה של השיטה בשילוב הייחודי לה בין ההיגיון המדעי וההבנה הפיזיולוגית, לבין הרעיונות המזרחיים הרוחניים שמנחים אותה. המורכבות הטכנית של שיטת האיינגר מטרתה להוביל לעידון התודעה, ולגעת בתכנים הפסיכו-פיזיים והמנטאליים של תנוחות היוגה.

שיטת איינגאר מדגישה פיתוח של כוח, סיבולת, גמישות ושיווי משקל, וכן ריכוז ומדיטציה. השיטה מתאפיינת בשימת לב לפרטים ודיוק במערך האנטומי, וכן בשימוש שלה בעזרים ("פרופס") – אביזרים כמו חגורות, כריות, שמיכות, בלוקים מעץ וכסאות, שמסייעים למתרגל להתאים את גופו לתנוחה, או לתמוך בו. העזרים מאפשרים למתחילים לחוות את תנוחות היוגה במלואן, באופן מדויק מבחינה אנטומית, תוך הימנעות מפגיעות גופניות, וכן להפנים את מיקום הגוף בתנוחה, להעמיקה ולאפשר שהייה ארוכה בה. הדגש האיינגארי על דיוק במערך האנטומי והשימוש בעזרים מחזקים את הצד התרפויטי של התרגול היוגי, כך שהשיטה מתאימה גם לאלו שהם אתלטיים בגופם וגם לאלו הסובלים מפציעות או כאבים, והיא מצוינת לשיפור הבריאות והיציבה, ולהיפטרות מכאבים.

"איינגר יסודות" מתאים למתרגלים ללא ניסיון קודם, למתרגלי איינגר מתחילים ולמתרגלים מנוסים משיטות אחרות. מטרת השיעור היא להקנות יסודות נכונים לתרגול דרך חשיפה שיטתית ומובנית לעקרונות המנחים של איינגאר יוגה.

התרגול מתמקד בתנוחות העמידה הבסיסיות ובתנוחות יסוד נוספות כדי לשפר את היציבה, לחזק את הגוף ולהגמיש אותו בצורה מדורגת ובטוחה. בשיעור ניתנים כלים שמסייעים לחוש ולדייק את הגוף בתנוחות השונות – הן כמכלול ביחס למרחב והן את היחס בין האיברים השונים בכל תנוחה.התרגול המובנה והמדוייק מעודד את השקטת התודעה בזמן השהות בתנוחה על-ידי זיהוי המאמץ הנכון לנו, ברוח היוגה סוטרה של פטנג'לי לפיה "אסאנה מושלמת מתקיימת כאשר המאמץ הופך לאי-מאמץ והאינסופי מוכל בתוך הסופי" (תרגום חופשי של סוטרה II.47).

השיעור מתפתח משבוע לשבוע ובוחן נושאים שונים בכל פעם, כך שמומלץ להשתתף בו באופן סדיר למשך כמה חודשים לפחות. גם תלמידי איינגאר מנוסים יותר, שמעוניינים להעמיק את יסודות התרגול שלהם, מוזמנים להצטרף לשיעור. משך התרגול שעה ו-20 דקות.

איינגר ממשיכים - מיועד לתלמידים אשר מתרגלים למעלה משנה באופן רציף את שיטת איינגר ותלמידים משיטות אחרות אשר מתרגלים לפחות שנתיים ברציפות, יכולים אף הם להצטרף לשיעור זה. בשיעורים אלו מתורגלות תנוחות הפוכות, לכן נדרש בסיס יציב ומובנה של תנוחה, מיומנויות אלו נרכשות בשיעורי המתחילים. בנוסף מתורגלות כל קבוצות התנוחות השונות: עמידה, ישיבה, כפיפות לפנים, פיתולים, כפיפות לאחור, תנוחות שיווי משקל, ועוד. התלמיד לומד ומקבל תמונה רחבה יותר לגבי התנוחות השונות, זמן השהייה בכל תנוחה, הקשרים הנוצרים בין תנוחות ומשמעות הרצף.

אשאנגה

אשטנגה יוגה

פאטאבי ג'ויס ז"ל, עומד מאחורי מחקרה והפצתה של שיטת אשטנגה יוגה. במייסור שבדרום הודו הקים ג'וייס את המרכז לחקר אשטנגה יוגה (AYRI). נכדו שאראד ובתו סאראסווטי ממשיכים להעביר את לימוד מסורת האשטנגה.

אשטנגה יוגה היא אחת השיטות הפופולריות ביותר בקרב מתרגלי היוגה ברחבי העולם. היא נחשבת לשיטה הדינמית ביותר. שיטת אשטנגה וינייאסה יוגה שמה לדגש מספר נושאים עיקריים אשר מסייעים לריכוז ולעבודת תנועה חכמה, מדיטטיבית ומאתגרת: עקרון הויניאסה – הקשר של התנוחות אחת לשניה סינכרוניזציה מדויקת של נשימה ותנועה, כמו כן ישנה התכוונות לנשימה ייחודית הלקוחה מאומנות הפראניאמה, בשם "אוג'יי" (נשימה מנצחת,מרוממת). טכניקת תנועה עם שימת לב ושימוש ברצפת האגן ("באנדהה"- מנעול אנרגטי) ודגש על ה"דרישטי" (מיקוד מבט).

באשטנגה יוגה ישנן שש סדרות אימון הבנויות באופן מתוחכם ביותר. הסדרות נפתחות בברכות שמש אינטנסיביות, לאחר מכן מגיעות תנוחות העמידה, סדרות שונות הבנויות בצורה ליניארית ומובנת, ובסוף האימון תנוחות סגירה המורכבות מתנוחות הפוכות וכן האטת תנועות הגוף והתודעה לכדי הרפיה מלאה בסוף האימון.

הסדרה הראשונה (primary series) או "יוגה צ'יקיטסהה" מתרכזת בעיקר בכפיפות קדימה והיא נועדה לריפוי, חיזוק וארגון מחדש של מבנה הגוף. הסדרה עוזרת מאוד בחיזוק הבאנדות. הסדרה השנייה (intermediate series) או "נאדי שודהנה" מורכבת גם מכפיפות לאחור והיא נועדה לטיהור מערכת העצבים ופתיחת ה"נאדים"-ערוצי האנרגיה בגוף. ארבעת הסדרות המתקדמות הנוספת (advanced a b c d) – "סטירה בההגה סאמפטה"- משלבות בין גמישות וכוח. מועטים המתרגלים בעולם שמבצעים את הסדרות המתקדמות ביותר.

יש לציין שלא בהתקדמות בסדרות נמצאת מהותה של האשטנגה יוגה. אימון האשטנגה הינו תובעני, מצריך סבלנות, התמדה והבנה עמוקה של טכניקות אימון. לכן, מומלץ להתמיד מספר חודשים לפחות כדי להתבונן ולהפנים את החוויה המיוחדת הנוצרת בעקבות תרגול השיטה.

הביטוי האשטנגיסטי –  practice, practice, practice, all is coming מורה כי המתרגל חייב להיות עקבי באימוניו אך בו זמנית לא להיקשר לפירותיהם.

וינאסה

ויניאסה יוגה

יוגה קלאסית

יוגה קלאסית משלבת אלמנטים ממספר סגנונות יוגה עם דגש על פיתוח גוף חזק, ריכוז מרבי, סובלנות וסבלנות. השיעור מאתגר הן בהיבט הגופני והן המנטלי.

ניתן דגש לארבעת שלבי התנוחה: הכנה, כניסה, שהייה ויציאה.

במהלך השיעורים נשאף לשהייה ארוכה יותר בתנוחה, על מנת לפתח קשב והבנה למצבים ותהליכים של הגוף והתודעה. התרגול מפתח משמעת עצמית, כנות וסובלנות.

השיעורים מגוונים ומשתנים ברצף התנוחות המתורגלות.

ויניאסה דינאמית

יוגה דינאמית מקדישה עצמה הן לאימון ברצף הויניאסה, והן ללמידה של תנוחות.

ויניאסות הן תנוחות ברצף על בסיס תאום עם הנשימה והן יוצרות משפטי תנועה.

הויניאסות יכולות לשמש כתרגול עצמאי ויכולות להוות הכנה לתרגול תנוחות.

תנועה היא הבסיס לתנוחה, הבסיס לחיזוק ובסיס חשוב לגמישות. תנועה במישורים שונים בהתייחס לכיווניות ולתזמון את כל אלה נלמד על מנת לפתח את היכולת העצמאית ליצור תבניות תנועה. תנוחות הגוף ביוגה הן מרחב אינסופי לעבודה. השהייה בתנוחה תוך למידה מפורטת של מרכיביה והיחסים ביניהם מאפשרת דיוק בביצוע וזה האחרון את הערנות כמהלך של השקטה.במסגרת השיעורים נלמד באופן מפורט כל תנוחה ואת הקשר ה"תומך" בין תנוחות שונות. הנשימה משמשת כמעין מנהרה המובילה את ההכרה ממצב וורבלי של "פטפוט פנימי" למצב רגעי של העלמות המחשבה הליניארית. אפשר לכנות זאת "שקט". הגברת הנוכחות של הנשימה בזמן התרגול הגופני יוצרת את החוסן לתרגולי הנשימה – פראניאמה.

בשיעורים נבנה רצפי תרגול של נשימה על פי תרגולים "קלאסיים" וחיבורים עכשוויים ביניהם.

דהארמה יודגה

דהרמה יוגה

יוגה דהרמה היא דרך ומסע של חוויה והבנה של הגוף והנפש והחיבורים בינהם. שילוב של איינגאר יוגה, מיינדפולנס ומדיטציית ויפאסנה

יוגה דהרמה שמה דגש על אופן ביצוע התנוחה, בהיבט הפיזי ובהיבט המנטלי, רגשי וקוגנטיבי.

התובנות שמתפתחות בשיעורים מתבססות על  הדרך הנאצלת בעלת שמונת השלבים שמקורה בתפיסה הבודהיסטית המכונה גם “דרך האמצע”.

התרגול של תנוחות היוגה מתבסס על שיטת איינגאר יוגה.

בתרגול שמים דגש על כל תנוחה ותנוחה ולומדים אותה על בורייה. ישנו דגש על החיבורים, הקשרים ויחסי גומלין בין תנוחות. ניתן דגש על בנייה שלמה של רצף ומערך שיעור. ישנה תשומת לב על הפירוק וההרכבה של כל תנוחה ולמידת וריאציות שונות שלה.

מיקוד, ריכוז, קשיבות ותשומת לב הן לפרטים והן לשלם מאפיינים את התרגול. המאמץ הנכון ברגע הנכון, החקירה וההיסק, פיתוח רגישות והבנה נכונה, כל אלה מרכיבים דומיננטים בדרך זו.

אנו לומדים את ההיבט האנרגטי נשימתי – פראנה וידיה (ידע הנשימה) בעזרת תרגולי פראניאמה מיוחדים.

אנו שמים דגש על שהייה ממוקדת ויציבה במנחי גוף שונים מתוך התבוננות והקשבה לגוף, תחושות ותודעה. אנו מתרגלים גם רצפים בתנועה זורמת וחלקה ובהרמוניה.

ישנו דגש רב על השימוש בעזרים כתומכים וכאמצעים מלמדים על מנת לשהות , להעמיק, לחדד ולייצב את התנוחות.

השינוי, ההתחדשות והיצירתיות הן אבני דרך ביוגה דהרמה.

פירוש המושג יוגה דהרמה

יוגה ודהרמה, שני מושגים גדולים ונרחבים, שני מושגים נרדפים. מושגים המשקפים דרך אחת, את דרך העולם, ואת דרכו של היחיד, את סדר הדברים ואת נתיב חייו של האדם.

יוגה ודהרמה הם מושגים משפת הסנסקריט. סנסקריט היא שפה חיה, עשירה ומורכבת בפשטותה, המילים מקבלות משמעות בהתאם לצלילן, להקשרן וליחסי הגומלין בינהן.

דהרמה היא דרך, אמת, עולם התופעות, דרך העולם.

יוגה, היא איחוד, ריסון, אימון.

התרגול בשיטת יוגה דהרמה מבוסס על שיטת איינגאר, שיטה זו פותחה על ידי ענת צחור ונלמדת בקורסי מורים ליוגה דהרמה.

 

בית

פילאטיס

סוד ההצלחה של שיטת פילאטיס טמון בליבה של הגוף. שרירי הבטן הם מרכז הגוף ומכונים בשיטה" מקור הכוח". השיטה עובדת על השכבה העמוקה של שרירי הבטן מתוך מטרה לייצב ולעצב את הגוף. העבודה בתרגילי פילאטיס מתבצעת בטווח תנועה מלא וחיזוק השריר נעשה תוך כדי התארכות. שיעורי הפילאטיס מיועדים הן למתרגלי היוגה והן למתרגלים המעוניינים בטכניקה זו בלבד.

שיעור לכל הרמות – חיזוק, ביסוס והבנת השיטה – בשיעור זה, אנו לומדים את עקרונות השיטה (ייצוב אגן, ייצוב עמוד שדרה, תנועה ונשימה ) תוך שימוש בתרגילים פשוטים לביצוע , בטווחי תנועה קטנים על מנת לחזק ולהכין את הגוף באפקטיביות  לתרגילי הרפרטואר (התרגילים המסורתיים ע"פי ג'וזף פילאטיס).

שיעור זה מתאים למתרגלים מתחילים וותיקים, לשיקום פציעות (גם בזמן כאב ) ולמתרגלי יוגה מכל הזרמים.

שיעור ממשיכים – work out –  תרגול הרפרטואר (סדרת התרגילים המסורתיים ע"פי ג'וזף פילטיס ) רמת קושי בינונית\גבוהה ואיכותית, תוך שמירה על דיוק מירבי, קצב מהיר, סינכרון מלא בין תנועה ונשימה

בשיעור זה נבצע תרגילים מורכבים מבחינת כוריאוגרפיה  הדורשים ריכוז , התמדה וכוח פיזי.

מתאים לבעלי רקע בתירגול פילאטיס\ מתרגלי יוגה מתקדמים,  אינו מתאים לבעלי פציעות טריות וכאבים אקוטיים.

בית

יוגה טיפולית שיקומית

היוגה הטיפולית משפרת את תפקודו ואיכות חייו של כל אדם, ובמקרים רבים אף מונעת צורך בניתוחים ו/או נטילת תרופות.

יוגה טיפולית מיועדת לאנשים עם מגוון בעיות כגון כאבי גב עליון ותחתון, כאבי צוואר, יציבה, כאבי מפרקים, בעיות עיכול ומעיים, כאבי ראש ומגרנות, מחלות פנימיות, מחלות לב, לחץ דם גבוה או נמוך, בעיות פוריות ועוד.

כל משתתף בשיעורים מקבל יחס אישי ואת מלא תשומת הלב מצוות המורים הבכיר.

השיעורים מועברים ע"י ציפי וינר, מורה בכירה לאיינגאר יוגה. בעלת המרכז הראשון לאיינגאר יוגה בישראל, תלמידתו הישירה והקרובה של ב.ק.ס. איינגאר למעלה מ 40 שנה. עד היום מבקרת ציפי את המרכז בפונה של מר. איינגר ז"ל לפחות אחת לשנה.

לנשום

קורסי מורים והשתלמויות מקצועיות

להעמיק את תרגול ודרכו את ההיכרות עם עצמנו, לפתוח צוהר לעושר הפילוסופי והתרבותי של עולם היוגה, להפוך למורה מוסמך לאשטנגה יוגה.

מה כולל הקורס?

תעודת הוראה של 500 שעות הכוללת

 

בקורס המורים בלוטוס, בנוסף ללימודים גבוהים אנו מתרכזים בהתפתחות אישית של היוגה כדרך חיים ולא רק באופן התרגול הפיזי. התכנים המעשירים אשר מלווים את התוכנית הם: אנטומיה, מדיטציה, פראניאמה, איורוודה, פילוסופיה, אסאנה ועוד.. תכנים אלו עוזרים למתרגל להגיע להבנה אישית חדשה על מהי יוגה ורמות העומק שבו היא מתקיימת ולכן כפועל יוצא, מתאפשרת היכולת להעמיק את יכולות התרגול שלך.

התוכנית הרב מימדית שיצרנו לקורס המורים – שילוב של לימודים מתמשכים בארץ, תרגול יום יומי בליווי צמוד בסטודיו ומסע של שבועיים בעיר מייסור שבהודו מקיימת את התנאים לשינוי אמיתי   – ההפיכה שלך ממתרגל יוגה למורה ליוגה.

הצטרפו אלינו לקורס מורי אשטנגה יוגה ותרכשו הבנה עמוקה וידע לתרגול אשטנגה יוגה ולימוד. מהקורס תצאו עם ארגז כלים עשיר ונחוץ לשיטות לימוד של אנשים , ביטחון בידע והכי חשוב המון פרקטיקה.

 • קורס של שנה בארץ – מתוכנן להתחיל בנובמבר 2018
 • מפגשים שבועיים בימי שישי  13.00-15.30 (3 מפגשים בחודש)
 • שבועיים במייסור, הודו סוכות 2019
 • סטאז' בלוטוס
 • מנוי תרגול מייסור חופשי במהלך הקורס
 • הלימודים מתקיימים בארץ ושבועיים בהודו על בסיס של 500 שעות
 • הקורס בהסמכת ה- Yoga Alliance Professionals
 • 400 שעות בארץ 100 שעות בהודו
מה לומדים בקורס?

בין הנושאים הנלמדים:

 • לימוד ותרגול מייסור בשיטת אשטנגה ויניאסה יוגה (self practice)
 • פילוסופיית היוגה
 • דרך חיים יוגיים
 • אתיקה של היוגה
 • תרגול אסאנות
 • מבוא לפראניאמה
 • אנטומיה
 • מבוא לאיורוודה
 • קריות (ניקויי גוף)
 • יוגה רסטורטיבית
 • מדיטציה
 • יוגה נידרה
 • כלים להתמודדות עם פציעות ומניעתן ואיך להפוך את התחביב של ההוראה למקצוע
לנשום

סדנאות מיוחדות מהארץ או מחול

סטודיו לוטוס אירח ומארח עשרות מאסטרים ליוגה מהארץ ומהעולם שבאו לתת את תורתם.

הסדנאות מפורסמות בנפרד ומתקיימות בדרך כלל במהלך סופי השבוע במתקני הסטודיו  

שאלות נפוצות

איזה סוגי פילאטיס מועבר אצלכם ?
פילאטיס מזרן
מעולם לא תרגלתי יוגה, איזה שיעורים מתאימים לי ?
קודם כל ברוך/ה הבא/ה לעולם היוגה והפילאטיס. בתור תלמיד מתחיל אנו ממליצים להתחיל ביסודות היוגה, ביוגה למתחילים ובתרגול איינגר רך, וכמובן לשלב גם שיעורי פילאטיס כיוון שהשילוב ביניהם הוא השילוב האולטימטיבי
האם אתם פתוחים גם בשבתות ?
כן בהחלט ! אנחנו פתוחים 7 ימים בשבוע. מערכת מלאה ועדכנית ניתן לראות אצלנו באתר
כיצד כדאי לי להתחיל לתרגל?
ראשית כדי להתחיל לתרגל מומלץ לקרוא בעיון מהן סוגי הפעילויות המתורגלות בסטודיו, הבינו טוב את מצבכם הגופני ואחר כך קבעו לעצמכם מטרות תרגול. ( שיפור הגמישות, חיטוב, החלמה וכד') דרך מטרות התרגול תוכלו לבחור טוב יותר מה הוא סוג התרגול המומלץ לכם. כמובן שאפשר להתקשר אלינו ולהתייעץ עם 036026606
מה צריך לדעת לפני השיעור הראשון?
ברוך הבא לשיעור הראשון שלך, אין צורך בידע מוקדם, מומלץ להגיע כ- 20 דקות לפני תחילת השיעור עם מזרון יוגה בקבוק מים ומגבת, כמובן ללבוש בגדים נוחים לתנועה. בבקשה לא להגיע על בטן מלאה או ארוחת צהריים כבדה. אנא עדכן את צוות הקבלה שהינך בשיעור ראשון וכמו כן חשוב לעדכן את המורה על בעיות בריאות וכאבים במידה ויש.
איך אבחר את המנוי המתאים לי ביותר?
חשוב לנו בלוטוס שתקבל מקסימום תמורה בעד כספך ולכן על מנת לדעת מה סוג המנוי שישתלם ביותר עבורך עליך להחליט מהו מספר הפעמים שתבוא לתרגול. מי שמעוניין להגיע עד 5 פעמים בחודש יתאים לו לרכוש כרטיסיה ומי שמעוניין לתרגל מעל 5 פעמים בחודש יתאים לו יותר מנוי גמיש.
מי הם המורים בסטודיו?
המורים בסטודיו לוטוס נבחרו בקפידה ועוסקים בתחום היוגה שנים רבות. לרובם הגדול יותר מסוג הכשרה אחת. ניתן לראות בקטגוריית המורים שלנו באתר כל מורה מאיפה הוא מגיע ומה היא השקפת עולמו

לוטוסים מספרים

בעיר ללא הפסקה שכזו הצלחתי למצוא מקום לתרגל בו יוגה ופילאטיס ולקחת הפסקה ממרוץ החיים. בלוטוס זכיתי לקבל ממוריי ערך מוסף מעבר ליוגה ויחס חם ומשפחתי מכלל הצוות. בזכות המייסור אצל ויקי למדתי לתרגל נכון ובאמת וכמו כן שלפתוח את היום ב7 בבוקר בתרגול זו המתנה הגדולה ביותר שיכולתי להעניק לעצמי. תפרגנו לעצמכם ובואו לתרגל ~ליעד בן נון
אל סטודיו לוטוס הגעתי ממש במקרה לפני 4 שנים, מאז המקום הפך לבית עבורי. האווירה החמימה, המורים, השיעורים המעולים והצוות הניהולי הם אלו שהופכים את המקום לכזה שאי אפשר לעזוב אותו. החיים שלי דינמיים ומשתנים אך לוטוס נשאר עבורי מקום בטוח ויציב בחיי שנותן לי ביטחון ונחת. אנצל את ההזדמנות להודות לויקי מורתי האהובה ולנעמה הנהדרת מהצוות הניהולי שמלוות אותי באהבה גדולה במסע הזה. ❤ ~דפנה אלון
״סטודיו לוטוס זה הבית. איך שנכנסים בפתח הדלת מרגישים זאת בכל המובנים, החיוכים, היחס האישי, האכפתיות ואווירת המשפחה הטמונה בו. מעבר לכך צוות המורים הוא מקצועי ביותר ונותן יחס אישי לכל אחד מהתלמידים. קיים מגוון רחב של שיעורים כך שלכל אחד יש את האפשרות לבחור את התרגול המתאים לו ביותר. לוטוס זה הבית ואין כמו בבית״ ~רומי רז

קראת מספיק?

בוא לשיעור... והתחל עכשיו

בואו לבקר

הגיעו לשיעור והתחילו עכשיו!

טלפון 03-6026606

 

עקבו אחרינו באינסטגרם
עקבו אחרינו בפייסבוק
צור קשר
אנא הזן הודעה.